Na Kościelec po wspaniałe panoramy

W naszym serwisie został opublikowany uaktualniony opisu szlaku na Kościelec. Tekst został wzbogacony o nowy materiał zdjęciowy.

 http://www.naszeszlaki.com.pl/tatry-polskie-my-na-szlakach/ko%C5%9Bcielec-po-wspania%C5%82e-panoramy 

Trasa naszego szlaku:
Z Kuźnic przez Przełęcz Między Kopami, schronisko „Murowaniec”, Stawki Gąsienicowe, Przełęcz Karb i nasz cel Kościelec 2155 m n.p.m. 

16_zmienrozmiary_3.jpg  18_zmienrozmiary_3.jpg  23_zmienrozmiary_2.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z tym uaktualnionym opisem.

http://www.naszeszlaki.com.pl/tatry-polskie-my-na-szlakach/ko%C5%9Bcielec-po-wspania%C5%82e-panoramy

Redakcja serwisu www.naszeszlaki.com.pl

 

Cytat z opisu:
…„Centralne położenie Kościelca (2155 m n.p.m.) mimo, że nie należy do najwyższych szczytów w otoczeniu Doliny Gąsienicowej, czyni z niego wspaniały punkt widokowy.
Po wschodniej stronie wspaniale prezentują się Granaty ze złowieszczym Żlebem Drége’a, Czarne Ściany i Kozi Wierch a w dole wyraźnie widać szlaki turystyczne. W oddali, pomiędzy Małym Kozim Wierchem i Kozim Wierchem można dostrzec wierzchołki Rysów, Wysokiej i Mięguszowieckiego Szczytu. W oddali pomiędzy Żółtą Turnią a Granatami znajduje się masyw Koszystej. Na północnym zachodzie masyw Świnicy, Świnicka Przełęcz, Pośrednia Turnia, Skrajna Turnia, w oddali za nimi Tatry Zachodnie a w dole Stawy Gąsienicowe. Na zachodzie, Kasprowy Wierch i dalej Czerwone Wierchy, a w prawo od nich Giewont. Obserwując okolice szczytu Kościelca można również dostrzec taterników, dla których Kościelec stanowi raj wspinaczkowy - zachodnia ściana Kościelca jest poprzecinana licznymi drogami wspinaczkowymi, należącymi do trudnych i wymagających”.

Jakie jest Twoje zdanie na powyższy temat?  Zabierz głos w dyskusji. 

blog comments powered by Disqus