Ze Świnicy na Przełęcz Zawrat - aktualizacja opisu.

Pełny opis szlaku:

 http://www.naszeszlaki.com.pl/tatry-polskie-my-na-szlakach/%C5%9Bwinica-i-dalej-na-prze%C5%82%C4%99cz-zawrat


Jest to popularny szlak turystyczny, nazywany często jako część III „Orlej Perci”. Choć to wysokogórski szlak ale potocznie mówi się o nim również jako dojścia do Zawratu czyli właściwego szlaku tzw. Orlej Perci”.

Nie wszyscy jednak wiedzą, że od Świnickiej Przełęczy stopień trudności wzrasta na tyle, że dla przeciętnego turysty, nieobytego ze skałą i dużą ekspozycją może stanowić nie lada problem. Łatwość dostępu od Kasprowego Wierchu lub z Doliny Gąsienicowej powoduje, że wielu turystów nie planując wcześniej wejścia na Świnicę w ostatniej chwili, już na Świnickiej Przełęczy podejmują wyzwanie i ruszają na szlak. Jeżeli w porę zawrócą to oszczędzą sobie traumatycznych przeżyć. Jeżeli jednak pójdą dalej narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Z wielokrotnego wejścia na Świnicę i Zawrat różnymi możliwymi wariantami szlaków, naszym subiektywnym zdaniem, wybraliśmy i opisaliśmy najbardziej optymalny pod względem włożonego wysiłku jak również pod względem walorów estetycznych (widoki i panoramy na trasie). Opisujemy wariant pieszy, bo można też wjechać kolejką na Kasprowy Wierch (latem kolejki do kolejki - gigantyczne kilkugodzinne), stąd trudno byłoby nam skalkulować czasy przejścia. 

W naszym serwisie opublikowaliśmy uaktualniony opisu trasy z Kuźnic poprzez  schronisko „Murowaniec” i Świnicką Przełęcz dalej na Świnicę i Zawrat. Opisaliśmy również wszystkie warianty zejścia z Zawratu z uwzględnieniem stopnia trudności, zapasu czasu oraz pogody.
Tekst został wzbogacony o nowy materiał zdjęciowy z tegorocznego przejścia w II dekadzie września.

Zapraszamy do zapoznania się z tym uaktualnionym opisem.

 

 Link:  http://www.naszeszlaki.com.pl/tatry-polskie-my-na-szlakach/%C5%9Bwinica-i-dalej-na-prze%C5%82%C4%99cz-zawrat

 sz8_zmienrozmiary.jpg  sz9_zmienrozmiary.jpg  sz24_zmienrozmiary.jpg

ps2_zmienrozmiary.jpg  dr2_zmienrozmiary.jpg  dr4_zmienrozmiary.jpg

Redakcja serwisu

Jakie jest Twoje zdanie na powyższy temat?  Zabierz głos w dyskusji. 

blog comments powered by Disqus