Miejsca szczególnie polecane - piękno, piękno ale i zaduma


„Miejsca, które warto odwiedzić” ( warto tam być i to zobaczyć) - to zakładka dla tych, którzy planują wyjazd w góry, Tatry czy Karkonosze, na konkretną trasę, a nie wiedzą co mogą spotkać na szlaku. Nie zawsze jest szczegółowy przewodnik pod ręką aby móc przeczytać i zapoznać się z danym miejscem. A nawet jeżeli znajdziesz taki opis to nie zawsze jest poparty dużą ilością oryginalnych zdjęć, nietypowymi informacjami i spostrzeżeniami oraz własnymi refleksjami - tak jak my to proponujemy.

Będą tu opisane najbardziej malownicze miejsca w Tatrach i Karkonoszach stawy, doliny, szczyty, jaskinie oraz wiele innych miejsc, takie jak ścieżki dydaktyczne zarówno w polskich jak i słowackich Tatrach czy polskich lub czeskich Karkonoszach, które oprócz walorów krajoznawczych dostarczają bardzo dużo wiedzy na temat flory i fauny, historii i dnia dzisiejszego danego regionu.
Będą tu również przedstawione miejsca szczególne, jak Cmentarz Symboliczny pod Osterwą, Kamień Karłowicza pod Małym Kościelcem, miejsce pamięci Ofiar Rohaczy.